Messa

Zintegrowany system zarządzania produkcją pokryć dachowych.

Moduły: Zamówienia, Produkcja, Transport, Magazyn, Konfiguracja.

Komunikacja z maszynami

Dzięki bezpośredniej komunikacji z maszynami dane zamówienia są przesyłane bezpośrednio do maszyny (także w cyklach automatycznych). Eliminuje to możliwość pomyłek i znacząco skraca czas  przygotowania produkcji.

Dodatkowo maszyna generuje raporty wykonania , które są przesyłane automatycznie do systemu Messa. Raporty aktualizują statusy zamówień (zamykanie zamówień) oraz dostarczają dane do rozliczeń kręgu ( z dokładnością do jednego arkusza blachy).

Zamówienia

Błyskawiczne tworzenie nowych zamówień, dzięki intuicyjnej obsłudze oraz automatyzacji ustawiania opcji produktu.

Naturalny format zamówienia  – pozycja zamówienia grupuje wszystkie arkusze, zamówienie może posiadać dowolną ilość produktów własnych (z dowolną ilością arkuszy) oraz produktów handlowych. Taki format zamówienia upraszcza obsługę i kontrolę zamówienia w szczególności do formatu, w którym każdy wymiar blachy jest osobną pozycją zamówienia.

Dodatkowo Messa umożliwia import zamówień z systemu internetowego (eMessa) a także aktualizację statusów zamówień w aplikacji internetowej eMessa.

Produkcja

Planowanie kolejek na maszynach na podstawie informacji o zamówieniach (np. data realizacji, kolor i grubość blachy), stanu maszyn (podgląd obciążenia maszyn).

Komunikacja z maszynami – podgląd raportów wykonania.

Transport

Planowanie transportów. Kontrola wysyłanych produktów. Tworzenie specyfikacji transportowych do klientów i własnych oddziałów handlowych.

Magazyn

Baza danych regałów magazynowych. Przyjęcia produktów na magazyn wraz z informacją o lokalizacji położenia produktu (przypisanie produktu do półki na regale). Umożliwia znaczące przyspieszenie załadunku dostarczając magazynierom informacji o położeniu produktów. Dostępna jest aplikacja na terminale mobilne z systemem Android a same operacje są błyskawiczne dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych lub kodów 2D.

Podgląd stanu magazynów.

Informacje o zmianie położenia produktów (kto, co i kiedy położył na półce lub wydał do transportu) wraz z identyfikatorem pracownika.

 

Prawdopodobnie jedyny na rynku system informatyczny przygotowany specjalnie dla produkcji pokryć dachowych i uwzględniający specyfikę branży. Możliwość znaczących zmian aby idealnie dopasować system do procesów w przedsiębiorstwie.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie przeprowadzimy prezentację: biuro@asit.pl